ویزای تحصیلی اسپانیا

ویزای دانشجویی اسپانیا

ویزای تحصیلی اسپانیا، موضوعی که در این مقاله قصد داریم به صحبت در مورد آن بپردازیم، است. اسپانیا یکی از کشورهای اروپایی است و برخی دانشگاه هایی که در آن مشغول به فعالیت هستند، از نظر علمی در سطح بسیار خوبی قرار دارند و به همین دلیل است که علاقه مندان به ادامه تحصیل، تمام تلاش خود را به کار می گیرند تا بتوانند ویزای این کشور را دریافت کرده و به این کشور مهاجرت کنند. چنانچه شما نیز قصد دارید تحصیلات عالیه خود را در این کشور ادامه دهید، توصیه می کنیم در ادامه با ما همراه باشید و اطلاعات خود را در این رابطه تکمیل کنید.

اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا

اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا، یکی از مهم ترین پیش نیازهای تحصیل در این کشور به شمار می رود. برخی خارجی هایی که می خواهند در کشور اسپانیا تحصیل کنند، می بایست برای گرفتن ویزای این کشور اقدام نمایید. اگر متقاضیان تحصیل در اسپانیا، ساکن یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا باشند، نیازی نیست برای گرفتن ویزای و مهاجرت تحصیلی به اسپانیا اقدام کنند. ساکنان کشورهای غیر عضو اتحادیه اروپا که علاقه مندند تحصیلات خود را در این کشور ادامه دهند، باید ویزای تحصیلی دریافت کنند.

اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا

ویزای دانشجویی اسپانیا

دریافت ویزای دانشجویی اسپانیا، در سال های گذشته با محبوبیت زیادی مواجه شده است. بالا بودن سطح علمی دانشگاه های این کشور، بالا بودن اعتبار دانشگاه های کشور اسپانیا، پایین بودن هزینه های زندگی و دانشجویی در مقایسه با برخی کشورهای مهاجرپذیر و همین طور آب و هوای مناسب در اسپانیا، باعث شده ادامه تحصیل در این کشور با استقبال زیادی مواجه شود. کسانی که تمایل دارند در این کشور ادامه تحصیل دهند، باید به موضوع سن توجه زیادی داشته باشند.

 

ویزای دانشجویی اسپانیا

انواع ویزای تحصیلی اسپانیا

گرفتن ویزای تحصیلی، یکی از راحت ترین راه های مهاجرت به کشورهای خارجی است. اگر فردی ویزای اسپانیا را دریافت کند، بعد از فارغ التحصیل شدن و یافتن یک شغل مناسب، می تواند به فکر اقامت دائم این کشور نیز باشد. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید، انواع ویزای تحصیلی صادر شده توسط کشور اسپانیا است که به شرح زیر می باشد:

 • ویزای 90 روزه برای کسانی که جهت یک دوره آموزشی کوتاه مدت به این کشور سفر می کنند.
 • ویزای 3 ماهه برای افرادی که مدت تحصیل آنها بین دو تا سه ما به طول می انجامد.
 • ویزای اقامت کوتاه مدت برای افرادی که می خواهند بین 3 تا 6 ماه در این کشور اقامت داشته باشند.
 • ویزای تحصیلی بلند مدت برای افرادی که مدت زمان تحصیل و آموزش آنها بیش از 6 ماه طول می کشد.

توجه داشته باشید برخی انواع ویزایی که در فوق اشاره کردیم، قابل تمدید بوده و برخی دیگر قابلیت تمدید ندارند.

 

ویزای دانشجویی اسپانیا

جهت اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا چه مدارکی لازم است؟

یکی از مهم ترین سوالاتی که افراد می پرسند این است که برای اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا چه مدارکی لازم است. متقاضی تحصیل در این کشور، قبل از آنکه برای دریافت ویزای دانشجویی اسپانیا اقدام کند، می بایست پذیرش یکی از دانشگاه های این کشور را داشته باشد. برای دریافت پذیرش نیز مدارک زیر مورد نیاز است:

 • ارائه رزومه تحصیلی
 • ارائه مدرک زبان
 • ارائه دیپلم و یا مدرک پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات
 • پاسپورت و مدارک شناسایی ترجمه شده به همراه اصل مدارک
 • ارائه نامه پذیرش از خوابگاه و یا اقامتگاه در اسپانیا

مدارک ویزای تحصیلی اسپانیا

مدارکی را که برای دریافت پذیرش از دانشگاه های این کشور می بایست فراهم گردد، در فوق معرفی کردیم. در اینجا قصد داریم مدارک ویزای تحصیلی کشور اسپانیا را معرفی کنیم؛ این مدارک به شرح زیر است:

 • ارائه مدرک زبان
 • عکس
 • مدرک تحصیلی
 • کپی پاسپورت و اصل آن
 • رزومه کاری و تحصیلی
 • گواهی سلامتی
 • حساب بانکی معتبر
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • مدارک تحصیلی و ریز نمرات
 • ارائه نامه پذیرش از دانشگاه

دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا

ویزای تحصیلی اسپانیا بدون مدرک زبان

یکی از سوالاتی که ذهن اغلب متقاضیان به ادامه تحصیل در کشور اسپانیا را به خود مشغول کرده، این است که آیا می توان ویزای تحصیلی اسپانیا بدون مدرک زبان دریافت کرد؟ پاسخ، بله است. موسسه ی آرین کیا به شما کمک خواهد کرد، بدون داشتن مدرک زبان برای دریافت ویزای این کشور اقدام کرده و به آرزوی دیرینه تان دست پیدا کنید.

هزینه ویزای تحصیلی اسپانیا

هزینه ویزای دانشجویی اسپانیا، موضوع دیگری است که باید به آن بپردازیم. این موضوع را همیشه به خاطر بسپارید، نه تنها برای دریافت ویزای در اسپانیا، بلکه جهت گرفتن ویزا برای سایر کشورهای دنیا، ایرانی ها موظفند هزینه ای به عنوان  هزینه صدور ویزا پرداخت کنند؛ تا زمانی که این هزینه توسط متقاضی پرداخت نگردد، ویزایی صادر نمی شود. توجه داشته باشید، اگر به هر دلیلی موفق به دریافت ویزا نشدید، این هزینه به شما برگشت داده نخواهد شد.

ویزای دانشجویی اسپانیا 

ویزای همراه تحصیلی اسپانیا

ویزای همراه تحصیلی اسپانیا و صدور آن سوال دیگری است که برای برخی متقاضیان تحصیل در اسپانیا ایجاد می شود. کسی که موفق شود ویزای این کشور را دریافت کند، بعد از ورود به این کشور و دریافت کارت اقامت، اجازه خواهد داشت برای گرفتن ویزای همراه اقدام کند. زوجینی که یکی از آنها پذیرش این کشور را به دست آورد، بعد از دریافت کارت اقامت، می تواند جهت صدور ویزای همراه تحصیلی اسپانیا همسر خود اقدام کند.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک خواستن؟ 
مشاوره رایگان
سلام! برای چت کردن در واتس اپ یکی از اعضای ما را در زیر کلیک کنید
ما معمولا در چند دقیقه پاسخ می دهیم