ویزای تحصیلی به اسپانیا

ویزای تحصیلی کشور اسپانیا 

اسپانیا از جمله کشورهایی است که فرهنگ مردمان آن شباهت زیادی به فرهنگ مردم کشور سرزمینمان دارد و به دلیل همین تشابه فرهنگی و بسیاری دلایل دیگر، افراد زیادی تمایل دارند در قالب ویزای تحصیلی به اسپانیا سفر کنند. جالب اینجاست که مردم این کشور، بسیار خونگرم بوده و روابط خوبی با خارجی ها و مهاجران برقرار می کنند. چنانچه قصد به این کشور را دارید در ادامه این نوشتار ما را همراهی کنید تا اطلاعات کاملی در این مورد به دست آورید.

علت

یکی از دلایل مهمی که باعث شده، عده زیادی برای تحصیل در این کشور اشتیاق داشته باشند، پایین بودن هزینه های تحصیل در اسپانیا است.

از دیگر دلایل مهم تحصیل در این کشور، بالا بودن اعتبار مدرک تحصیلی است. دانشگاه های این کشور از جمله معتبرترین دانشگاه های جهان هستند و اگر به لیست برترین دانشگاه های دنیا نگاهی بیندازید در آن، نام چند دانشگاه کشور اسپانیا را نیز مشاهده خواهید کرد.

سیستم آموزش عالی در این کشور، کاملا سازمان یافته بوده و به روشی کاملا درست مدیریت می شود. با این سیستم مدیریتی، فرصت تحصیل برای اغلب علاقه مندان به حضور در دانشگاه های کشور اسپانیا فراهم شده است.

پایین بودن قسمتی از هزینه های زندگی از دیگر دلایل افراد برای ویزای تحصیلی به کشور اسپانیا می باشد. هزینه های زندگی در این کشور که شامل مراقبت های پزشکی، هزینه خدمات عمومی و غیره است، در مقایسه با برخی کشورهای اروپایی پایین می باشد.

 

 

تحصیل در اسپانیا

تحصیل در اسپانیا فرصت خوبی برای زندگی در یک کشور اروپایی و پیشرفته است. امکانات توریستی و گردشگری زیادی در این کشور وجود داشته و افراد در مدت تحصیل خود، زمان کافی برای گشتن و دیدار جاذبه های توریستی این کشور را دارند. علاوه بر این، آشنایی با تاریخ و فرهنگ مردم اسپانیا از دیگر امتیازاتی است که با تحصیل در این کشور به دست می آید. تحصیل در کشور اسپانیا در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری فراهم بوده و علاقه مندان می توانند در دانشگاه های دولتی و خصوصی این کشور به تحصیلات عالیه خود ادامه دهند.

 

تحصیلی در سپانیا

بورسیه تحصیلی اسپانیا

بورسیه تحصیلی اسپانیا به هر سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تعلق گرفته و افراد در صورتی که واجد شرایط باشند، می توانند بورسیه یکی از دانشگاه های این کشور را دریافت کنند و به این شکل، امکان ادامه تحصیل با مناسب ترین هزینه برای آنها فراهم خواهد بود. کسانی که برای دریافت بورسیه در مقطع کارشناسی ارشد اقدام می کنند، از متقاضیان دریافت بورسیه در مقطع کارشناسی، شانس بیشتری دارند؛ این مساله از رویکرد مسئولین کشور اسپانیا برای جذب افراد متخصص نشات می گیرد. از جمله مزیت های دریافت بورسیه می توان به بیمه درمانی، کاهش و یا حذف شهریه دانشگاه، کمک هزینه برای خرید بلیط، استخدام بعد از فارغ التحصیلی و غیره اشاره داشت.

بورسیه تحصیلی اسپانیا شرایط تحصیل در اسپانیا

  • تنها، کسانی که مدرک لیسانس و یا کارشناسی ارشد از دانشگاه های معتبر و مورد تایید وزارت علوم کشورمان داشته باشند، می توانند درخواست خود را به یکی از دانشگاه های کشور اسپانیا ارسال کنند.
  • دروس کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی، اسپانیایی و یا به صورت دوگانه و دروس مقطع دکتری به زبان انگلیسی تدریس می شود.
  • امکان گرفتن بورسیه تحصیلی برای همه افراد فراهم نیست؛ تنها کسانی می توانند از این امتیاز بهره ببرند که در کنفرانس های بین المللی شرکت کرده باشند، نمره مدرک زبان آنها بالا باشد، سابقه کار مفید داشته باشند و مقالات بین المللی ارائه کرده باشند؛ شانس این افراد برای دریافت بورسیه بیشتر است.

شرط معدل برای تحصیل در اسپانیا

موضوع مهمی که در مورد ویزای تحصیلی به اسپانیا باید مد نظر قرار داده شود، شرط معدل است. شرط معدل برای پذیرش در برخی رشته ها اهمیت زیادی دارد؛ برای مثال، علاقه مندان به تحصیل در رشته پزشکی، بدون آزمون و با توجه به نمرات و معدل فرد، پذیرش می شوند. به صورت کلی معدل پایین تر از 16 از نظر بسیاری از دانشگاه های این کشور قابل قبول نیست.

تحصیل رایگان در اسپانیا

تحصیل رایگان در اسپانیا، مقوله دیگری است که قصد داریم در مورد آن نکاتی را بیان کنیم. تحصیل در این کشور در مقاطع مختلف، با پرداخت هزینه همراه بوده و متقاضیان تنها در یک صورت معاف از پرداخت شهریه هستند و آن هم به دست آوردن بورسیه است. شهروندان عضو اتحادیه اروپا با تحصیل در دانشگاه های دولتی این کشور از پرداخت شهریه معاف هستند، اما متقاضیان سایر کشورها، می بایست هزینه تحصیل را پرداخت کنند. علاقه مندان به تحصیل در کشورهای غیر عضو اتحادیه اروپا، در صورتی که سوابق درخشانی داشته باشند، می توانند با دریافت بورسیه، به صورت رایگان در این کشور تحصیل کنند.

تحصیل در اسپانیا به زبان انگلیسی

 

شرایط سنی تحصیل در اسپانیا

  • برای تحصیل در مقطع کارشناسی اگر قبل از 24سالگی اقدام شود، شانس بیشتری برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های کشور اسپانیا وجود دارد. این دوره، 4 سال به طول انجامیده و دانشجویان 240 واحد درسی را پشت سر می گذارند.
  • شانس پذیرش افراد در مقطع کارشناسی ارشد برای کسانی که سن آنها زیر 28 است، بیشتر می باشد.
  • برای پذیرش در دوره دکتری و ویزای تحصیلی به اسپانیا شرط سنی خاصی تعیین نشده و افراد با داشتن مدرک کارشناسی ارشد از یکی از دانشگاه های معتبر کشورمان و طی مراحل لازم به کشور اسپانیا برای ویزای تحصیلی اقدام کنند .

تحصیل در اسپانیا به زبان انگلیسی

کسانی که از دانشگاه های دولتی کشور اسپانیا پذیرش داشته باشند، می توانند به زبان اسپانیایی تحصیلات عالیه خود را ادامه دهند و کسانی که به زبان اسپانیایی تسلط ندارند، بهتر است برای گرفتن پذیرش دانشگاه های خصوصی این کشور که در آنها دروس به زبان انگلیسی تدریس می شود، اقدام کنند.

تحصیل در اسپانیا به زبان انگلیسی

کمک خواستن؟ 
مشاوره رایگان
سلام! برای چت کردن در واتس اپ یکی از اعضای ما را در زیر کلیک کنید
ما معمولا در چند دقیقه پاسخ می دهیم