تحصیل رایگان در اسپانیا

تحصیل رایگان در اسپانیا به علاقمندان به فرصت می دهد، در یکی از کشورهای پیشرفته دنیا تحصیل کنند. این کشور یکی از با کیفیت ترین سیستم های آموزشی دنیا را داشته و با توجه به آنکه هزینه تحصیل و هزینه زندگی بالا نیست، فرصت خوبی برای ادامه تحصیل به شمار می رود. کشور اسپانیا یکی از کشورهای اروپایی است و بنا به دلایلی که در فوق اشاره کردیم، یک مقصد رویایی برای افزایش اطلاعات تئوریک به شمار می رود.

تحصیل رایگان در اسپانیاشرایط عمومی تحصیل رایگان در اسپانیا

از جمله شرایط عمومی تحصیل رایگان در اسپانیا می توانیم به ارسال درخواست پذیرش به یکی از دانشگاه های این کشور اشاره کنیم. کسانی که قصد دارند به کشور اسپانیا مهاجرت کنند، می بایست در ابتدا، به یکی از دانشگاه های این کشور، درخواست پذیرش خود را تقدیم کنند؛ در صورتی که دانشگاه مذکور با تقاضای فرد موافقت کند، متقاضی اجازه دارد با آماده کردن مدارک، جهت گرفتن ویزای تحصیلی اقدام نماید.

شرایط تحصیل رایگان در اسپانیا

با بررسی شرایط تحصیل رایگان در اسپانیا، متوجه خواهید شد که تحصیل در این کشور رایگان نیست، اما با کمک بورسیه می توانید کاری کنید که هزینه های تحصیل در این کشور به میزان زیادی کاهش پیدا کند. توجه داشته باشید، کشور اسپانیا به دانشجویان مقطع دکتری بورسیه تحصیلی اعطا می کند و دانشجویان سایر مقاطع، تنها می توانند از پایین بودن هزینه های تحصیل در این کشور بهره ببرند.

شرایط اخذ ویزای اسپانیا برای تحصیل رایگان

شرایط اخذ ویزای اسپانیا برای تحصیل رایگان

از جمله شرایط اخذ ویزای اسپانیا برای تحصیل رایگان می توانیم به مدارک مورد نیاز آن اشاره کنیم. مدارک مورد نیاز برای گرفتن ویزا به شرح زیر است:

 • عکس
 • پاسپورت
 • پر کردن فرم درخواست برای دریافت ویزا
 • ارائه گواهی مربوط به عدم سوء پیشینه
 • ارائه مدارک تحصیلی
 • ارائه گواهی سلامت
 • ارائه نامه پذیرش از دانشگاه های این کشور
 • ارائه بیمه نامه

هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی اسپانیا

هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی اسپانیا را اگر با برخی کشورهای اروپایی مقایسه کنید، متوجه تفاوت آشکاری خواهید شد که بین آنها وجود دارد. هزینه تحصیل در دانشگاه های کشور اسپانیا بسیار پایین بوده و به همین دلیل است که تحصیل در این کشور در سال های گذشته با استقبال خوبی از ناحیه دانشجویان و علاقمندان به ادامه تحصیل رو به رو شده است.

شرایط اخذ ویزای اسپانیا برای تحصیل رایگان

انواع روش ها برای تحصیل رایگان در اسپانیا

انواع روش ها برای تحصیل رایگان در اسپانیا به شرح زیر است:

 • یکی از روش ها برای آنکه بتوانید با کمترین هزینه در اسپانیا تحصیل کنید، گرفتن بورسیه تحصیلی است. همان طوری که اشاره کردیم بورسیه تحصیلی، بیشتر به دانشجویان مقطع دکتری داده می شود.
 • دریافت مجوز کار دانشجویی، از دیگر روش های تحصیل به صورت رایگان در کشور اسپانیا است. دانشجوهایی که مجوز کار داشته باشند، می توانند در حین تحصیل، به کار نیز مشغول شوند.
 • مسلط بودن به زبان اسپانیایی و تحصیل در دانشگاه های دولتی دیگر روش تحصیل رایگان در این کشور می باشد.

اگر بتوانید در یکی از شرایط بالا قرار داشته باشید، هزینه تحصیل در کشور اسپانیا به میزان زیادی کاهش پیدا خواهد کرد.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک خواستن؟ 
مشاوره رایگان
سلام! برای چت کردن در واتس اپ یکی از اعضای ما را در زیر کلیک کنید
ما معمولا در چند دقیقه پاسخ می دهیم