نحوه تحصیل پزشکی در اسپانیا

تحصیل پزشکی در دانشگاه اسپایا

برای آنکه بتوانید جهت تحصیل پزشکی در اسپانیا دلایلی را بیابید، لازم نیست راه سخت و پر پیچ و خمی را طی کنید. این کشور سعی کرده تمام ملزومات جذب دانشجویان را در خود فراهم کند تا بتواند آمار جذب علاقه مندان به ادامه تحصیل در اسپانیا را افزایش دهد. از دانشگاه معتبر گرفته تا بالا بودن سطح آموزش و مناسب بودن هزینه تحصیل، همه و همه فراهم است تا افراد بتوانند در بهترین شرایط و موقعیت تحصیل کنند. اگر بگوییم که این کشور یک کشور ایده آل و رویایی برای تحصیل در رشته پزشکی است، اغراق نکرده ایم. برای افزایش اطلاعات در حوزه نحوه تحصیل پزشکی در اسپانیا ما را در ادامه این متن همراهی کنید.

چرا در اسپانیا پزشکی بخوانیم؟

اسپانیا زیباست و فرهنگی منحصر به فرد و جالب توجه دارد. کسانی که این کشور را برای تحصیل انتخاب می کنند، از انتخاب خود پشیمان نخواهند شد؛ زیرا به کشور مهاجرت کرده اند که سیستم آموزش عالی آن در سطح بسیاری خوبی قرار داشته و به دلیل تحقیقاتی که مرتبا در دانشگاه های این کشور در حال انجام است، علم نیز هر روز در حال بروز شدن می باشد. با حضور در کشوری که میزان دانشجویان آن زیاد است، به خود فرصت آشنایی با فرهنگ های جدید و آموزش نکات جدید را بدهید.

مزیت های زیر را می توان برای تحصیل پزشکی در کشور اسپانیا دانست:

  • اگر نگاهی به لیست دانشگاه های معتبر دنیا بیندازید، می تواند نام چند دانشگاه مطرح اسپانیایی را در این لیست مشاهده کنید. 5 دانشگاه کشور اسپانیا در جمع 200 دانشگاه برتر دنیا قرار گرفته است.
  • جامعه بزرگ دانشجویان بین‌المللی که در سال 2015، 153193 دانشجوی بین‌المللی در دانشگاه‌های اسپانیا مشغول به تحصیل بودند که این رقم در سه سال تقریباً 30 درصد افزایش یافته است .
  • قرار گرفتن در کنار مردمی که فرهنگی غنی و پربار دارند، می توانند یکی از جذاب ترین مزیت های تحصیل در اسپانیا باشد. آشنایی با رقص فلامنکو، غذاهای بومی و مشاهده میل بی امان آنها برای تجربه زندگی در لحظه حال، بخشی از مزیت های حضور در این کشور می باشد.
  • اگر هزینه تحصیل در این کشور را با برخی کشورها مانند بریتانیا و یا ایالات متحده آمریکا مقایسه کنید، متوجه خواهید شد که دانشجویان برای تحصیل، مجبور نخواهند بود هزینه های بالایی را پرداخت کنند.

تحصیل پزشکی در اسپانیا چگونه در اسپانیا پزشکی بخوانیم؟

تحصیل پزشکی در اسپانیا، و در هر کشور دیگری به عنوان یک دانشجوی بین المللی، به این معنی است که شما باید شرایط خاص مربوط به تحصیلات قبلی، ویزای دانشجویی و شرایط زبان را داشته باشید. دانشجویانی که تحصیلات قبلی خود را در خارج از اسپانیا گذرانده اند، ابتدا باید از سفارت اسپانیا در کشور خود درخواست تأیید مدارک خود را داشته باشند. برای تحصیل پزشکی در اسپانیا، دانشجویان بین المللی اغلب باید به زبان اسپانیایی صحبت کنند، در نظر داشته باشید که اکثر برنامه ها به زبان اسپانیایی تدریس می شوند.

دانشگاه های پزشکی اسپانیا

دانشگاه‌های اسپانیایی که پزشکی تدریس می‌کنند، جزو اولین دانشگاه‌هایی بودند که در سیستم آموزش عالی اسپانیا، تعداد محدودی مکان‌های موجود به نام «numerus clausus» را معرفی کردند. این بدان معناست که دانشکده های پزشکی در اسپانیا حداکثر تعداد دانشجویانی را دارند که می توانند پذیرش کنند. دلیل محدود کردن مکان ها این بود که دانش آموزان بتوانند دانش عملی بهتری کسب کنند و از شلوغی بیش از حد در طول آموزش بیمارستان جلوگیری کنند.

پس از پذیرش در دانشکده پزشکی در اسپانیا، دانشجویان کشورهای غیر اتحادیه اروپا نیز باید ویزای دانشجویی برای ورود و اقامت در اسپانیا دریافت کنند. دانشجویان بین المللی می توانند برای ویزای دانشجویی خود در نزدیکترین سفارت یا کنسولگری اسپانیا در کشور مبدا درخواست دهند.

مدارک مورد نیاز برای ویزای دانشجویی اسپانیا معمولا به شرح زیر است:

فرم(های) درخواست ویزا تکمیل شده

پاسپورت معتبر.

سند هویتی معتبر

دو عکس گذرنامه اخیر

نامه پذیرش.

بیمه سلامت.

اثبات ثبات مالی

 

مدت زمان تحصیل پزشکی در اسپانیا چقدر است؟

تحصیل در رشته پزشکی در اسپانیا تقریباً شش سال طول می کشد. دو سال اول برای مطالعه پزشکی پیش بالینی تمرکز دارد که اصول علوم پزشکی در زیست شناسی، فیزیک، آناتومی پایه، فیزیولوژی و فرآیندهای درون سیستم های اندام را آموزش می دهد. به طور معمول، این تنها دوره ای است که در آن دانش آموزان زمانی را به یادگیری اصول اولیه پزشکی اختصاص خواهند داد. پس از اتمام دوره پیش بالینی، دانشجویان تحصیلات بالینی خود را تحت نظارت پزشکی آغاز خواهند کرد. در نهایت، پس از شش سال، دانشجویان می توانند برای آموزش بیشتر به سمت تخصص خود بروند.

 

آیا می توانم پزشکی در اسپانیا را به زبان انگلیسی بخوانم؟

به طور کلی برای تحصیل پزشکی در اسپانیا به زبان انگلیسی، دانشجویان باید کمی زبان اسپانیایی را نیز بدانند. اکثر برنامه های پزشکی به زبان اسپانیایی تدریس می شوند، به استثنای چند مورد که در آن دانشگاه ها انگلیسی و اسپانیایی را با هم ترکیب می کنند. احتمالاً می‌توانید برنامه‌های پزشکی بیشتری را پیدا کنید که به زبان انگلیسی در دانشگاه‌های خصوصی تدریس می‌شوند تا در دانشگاه‌های دولتی. اگر علاقه مند به تحصیل در رشته پزشکی هستید و مایل به یادگیری زبان اسپانیایی هستید (یا از قبل می دانید چگونه به آن صحبت کنید)، قطعا باید تجربه ای را که اسپانیا ارائه می دهد در نظر بگیرید.

 

هزینه تحصیل پزشکی در اسپانیا چقدر است؟

هزینه تحصیل پزشکی در اسپانیا معقول و نسبتا ارزان است، به خصوص در مقایسه با کشورهای دیگر با تعداد زیادی دانشجوی بین المللی، مانند ایالات متحده. مانند هر کشور دیگری، تفاوت های قابل توجهی در شهریه بین دانشگاه های دولتی و خصوصی وجود دارد، به طوری که دانشگاه های خصوصی معمولاً هزینه های تحصیلی بالاتری برای برنامه های تحصیلی خود دارند.

در مورد هزینه تحصیل پزشکی در اسپانیا برای دانشجویان بین المللی، منصفانه است که بگوییم دانشگاه های اسپانیا دارای کمترین هزینه تحصیل در اروپا هستند. به طور خاص، برنامه های تحصیلی حداکثر تا 3000 یورو در سال هزینه دارند. در دانشگاه های خصوصی که هزینه های خود را تعیین می کنند، هزینه تحصیل پزشکی می تواند تا 20000 یورو در سال باشد.

 

بهترین دانشکده های پزشکی در اسپانیا کدامند؟

بهترین دانشکده های پزشکی اسپانیا سال به سال در رتبه بندی بهترین دانشگاه های جهان ظاهر می شوند. به عنوان مثال، رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS، در زمینه پزشکی، 5 دانشگاه اسپانیا را در بین 200 دانشگاه برتر جهان قرار می دهد. دانشکده های پزشکی اسپانیا به دلیل تجهیزات پیشرفته، امکانات و برتری علمی مشهور هستند.

 

اینها بهترین دانشکده های پزشکی در اسپانیا هستند:

بهترین دانشگاه پزشکی اسپانیا بارسلونا

  1. دانشگاه بارسلونا

دانشگاه بارسلونا در اسپانیا به کیفیت و سنت خود در آموزش و آموزش پزشکی افتخار می کند. این دانشگاه نسل های زیادی از پزشکان بزرگ را تربیت کرده است که به بهبود جامعه کمک کرده است. مدرک پزشکی در دانشگاه بارسلونا تاکید زیادی بر مولفه عملی دارد. این شامل چرخش و اقدامات بالینی در بسیاری از مراکز مراقبت اولیه و بیمارستان های وابسته به دانشکده است. شاگردان او با برخی از بهترین متخصصان در زمینه پزشکی ارتباط برقرار می کنند.

دانشگاه خود مختار بارسلونا

  1. دانشگاه خودمختار بارسلونا

برنامه پزشکی دانشگاه خودمختار بارسلونا با کیفیت تدریس آن و یک برنامه مطالعه مشخص شده توسط اقدامات بالینی مشخص می شود. از طریق این برنامه، دانش آموزان در محیط تحقیقات رقابتی ادغام می شوند و با آخرین پیشرفت های علمی آشنا می شوند. دانشجویان با کسب مهارت های عملی در بزرگترین مراکز درمانی منطقه، تخصصی ترین دانش پزشکی را به دست می آورند. علاوه بر این، اهمیت استثنایی به کسب مهارت های ارتباطی و کار گروهی داده می شود که اغلب در این حرفه بسیار حیاتی است.

دانشگاه خود مختار مادرید

 

 

  1. دانشگاه خودمختار مادرید

 

این دانشگاه که در پایتخت اسپانیا قرار دارد دارای یک پردیس پزشکی در شمال مادرید است. برنامه پزشکی این دانشگاه به دلیل کیفیت آموزشی و روش ها و امکانات آموزشی و یادگیری شناخته شده است. دانش‌آموزان دانش لازم را به دست می‌آورند تا حرفه‌ای بزرگ باشند و در نتیجه بتوانند در بهبود جامعه سهیم باشند. تحصیل پزشکی در این دانشگاه تضمینی برای تحصیل در یکی از بهترین مدارس اسپانیا است.

 

دانشگاه پزشکی مادرید

  1. دانشگاه Complutense مادرید

 

دانشکده پزشکی دانشگاه Complutense مادرید به دلیل برتری و تجربه خود شناخته شده است. این دانشگاه با ارائه رشته های پزشکی، داروسازی، دامپزشکی، دندانپزشکی، پرستاری، فیزیوتراپی، روانشناسی و غیره، یکی از خواستارترین دانشگاه ها از نظر تحصیل در این زمینه است. دانش آموزان با پیشرفته ترین روش های آموزشی، کلینیک ها و آزمایشگاه ها یاد می گیرند تا حرفه ای پزشکی در بالاترین سطح شوند.

بهترین دانشگاه پزشکی اسپانیا دانشگاه ناوارا

  1. دانشگاه ناوارا

 

دانشگاه ناوارا که در لیست بهترین دانشکده های پزشکی اسپانیا نیز حضور دارد، بهترین کیفیت، بهترین محیط، بهترین تجهیزات و بهترین امکانات را برای موفقیت در حرفه خود به دانشجویان خود ارائه می دهد. دانشکده پزشکی این دانشگاه با برگزاری 31 برنامه تبادل با دانشگاه های معتبر در 16 کشور جهان، فرصتی برای کسب تجربیات بین المللی و به دست آوردن دیدگاه جهانی در دنیای پزشکی را به دانشجویان ارائه می دهد.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک خواستن؟ 
مشاوره رایگان
سلام! برای چت کردن در واتس اپ یکی از اعضای ما را در زیر کلیک کنید
ما معمولا در چند دقیقه پاسخ می دهیم