تخصص های پزشکی در آلمان چقدر طول می کشد

تخصص های پزشکی در آلمان چقدر طول می کشد

طول دوره های تخصص پزشکی در آلمان از 38 ماه تا 60 ماه متفاوت می باشد ، رشته هایی مانند آناتومی ، بیوشیمی و فیزیولوژی 48 ماه طول می کشد.

تخصص های پزشکی در آلمان

تخصص های پزشکی در آلمان

چگونه می توان مدرک پزشکی ایران را در آلمان معادل سازی کرد؟

ایرانیانی که مایل به انجام فعالیت پزشکی در آلمان هستند ، به مجوز پزشکی دولتی نیاز دارند ، این گواهی ارائه خدمات درمانی در آلمان یا به طور خلاصه تاییدیه نامیده می شود. برای به دست آوردن چنین مجوزی ، باید در Oberste Landesgesundheitsbehörde (مقامات عالی بهداشت ایالات فدرال آلمان) ثبت نام کنید ، برای به انجام رسانیدن موارد ذکر شده باید راه های زیر را طی کنید ، قابل ذکر است که برای تایید و بررسی مدارک ، برای معادل سازی ، متقاضیان باید هزینه تقریبا 200 تا 300 یورویی را پرداخت کنند.

تخصص های پزشکی در آلمان

تخصص های پزشکی در آلمان

اگر بخواهم در آلمان در رشته پزشکی کار کنم به چه مجوزی نیاز دارم؟

Approbation مجوز پزشکی است که توسط دولت آلمان پس از قبولی در آزمون ، صادر می شود و به پزشکان اجازه می دهد در حرفه خود کار کنند ، این مجوز در سراسر آلمان معتبر است و اعتبار آن تا پایان عمر است

مدت زمان تحصیل تخصص های جراحی در آلمان چقدر است؟

رشته هایی مانند جراحی عمومی ، جراحی قلب و عروق ، جراح اطفال ، جراح ارتوپد و تروما ، جراح پلاستیک و زیبایی 24 ماه تحصیلات پایه به اضافه 48 ماه را باید پشت سر بگذرانند.

برای تحصیل در تخصص های پزشکی در آلمان چه سطح زبانی باید داشته باشم؟

در برخی از ایالت ها آلمان حداقل سطح زبان برای معادل سازی مدرک پزشکی تا B2 است و اما در برخی دیگر از ایالت ها این قانون تا سطح C1 است.

 

 

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک خواستن؟ 
مشاوره رایگان
سلام! برای چت کردن در واتس اپ یکی از اعضای ما را در زیر کلیک کنید
ما معمولا در چند دقیقه پاسخ می دهیم