کار ضمن تحصیل در اسپانیا

کار ضمن تحصیل در اسپانیاکار ضمن تحصیل در اسپانیا، موضوعی است که در این متن قصد داریم در مورد آن صحبت کنیم. برخی دانشجویان خارجی دانشگاه های کشور اسپانیا، می توانند در طی دوران تحصیل خود، مشغول به کار شده و به کسب درآمد بپردازند. البته، متقاضیان این امر می بایست کارت اقامت را از اداره مهاجرت به اسپانیا دریافت کرده باشند. کسانی که این کارت را در اختیار دارند، می توانند به صورت نیمه وقت در اسپانیا کار کرده و بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی خود را جبران کنند.

دانشجویان مقطع کارشناسی ده ساعت در هفته، دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد 20 ساعت در هفته و دانشجویان مقطع دکترا اجازه دارند30 ساعت در هفته به صورت نیمه وقت کار کنند و درآمد کسب نمایند. این نکته را به خاطر داشته باشید که دانشجویان کشورهای غیر اتحادیه اروپا، برای آنکه بتوانند در این کشور کار کنند می بایست تشریفات بیشتری را در مقایسه با دانشجویان بومی کشورهای اتحادیه اروپا طی کنند.

کار ضمن تحصیل در اسپانیابرخی از مهم ترین شرایط کار ضمن تحصیل در کشور اسپانیا به شرح زیر است:

·        داشتن مجوز کار

·        برخورداری از تمکن مالی مناسب

·        ایجاد تعادل بین کار و تحصیل

·        درگیر شدن به کار پاره وقت

مشاغل دانشگاهی، کار در رستوران ها، آموزش زبان انگلیسی، تدریس خصوصی و یا ترجمه متون، برخی مشاغل اداری و کارورزی از جمله مشاغل مناسب دانشجویان در کشور اسپانیا می باشد.

اسامی چندی از کارفرمایان برتر در اسپانیا

در سال های گذشته، کشور اسپانیا از نظر وضعیت اقتصادی تحولات زیادی را تجربه کرده و شرایط خوبی را برای کار فراهم آورده است. این، یک امتیاز برای دانشجویان به شمار می رود تا بتوانند در حین تحصیل نیز به کار مشغول شده و بخشی از هزینه های خود در این کشور را جبران کنند. اگر دانشجو بوده و می خواهید در این کشور کار کنید، بهتر است ظاهر شیک و تمیزی داشته باشید؛ اسپانیایی ها در هنگام استخدام یک فرد به وضعیت ظاهری او اهمیتی زیادی می دهند.

اگر دانشجوی یکی از دانشگاه های کشور اسپانیا هستید، خوب است در مورد کارفرماهای این کشور نیز تحقیقات مفصلی انجام داده و فاکتورهایی که مد نظر آنهاست را در خود به وجود آورید. اسامی چندی از کارفرمایان برتر در اسپانیا به شرح زیر است:

·        یکی از کارفرماهای برتر در کشور اسپانیا، Grupo Santander است. این مجموعه یکی از بزرگ ترین کارفرماهای فعال در کشور اسپانیا بوده و از جمله ارائه کنندگان خدمات بانکی می باشد.

·        از دیگر کارفرماهای برتر در کشور اسپانیا می توانیم به Telfonica de Espana اشاره کنیم. این شرکت نیز یک شرکت ارائه دهنده خدمات مخابراتی به شمار رفته و شرایط خوبی برای فعالیت متقاضیان به کار در این کشور فراهم کرده است.

·        دیگر کارفرمای برتر در کشور اسپانیا، Kimberly clark است. با فعالیت در این مجموعه می توانید در مشاغلی مانند حسابرسی، بازاریابی، منابع انسانی و غیره مشغول به کار شوید و به کسب درآمد بپردازید.

·        مجموعه دیگری که می توان از آن نیز به عنوان یک کارفرمای برتر در کشور اسپانیا یاد کرد، El Corte Ingel است. این مجموعه در قالب یک فروشگاه زنجیره ای فعالیت داشته و به دلیل داشتن شعبات در نقاط مختلف از کشور اسپانیا، شرایط خوبی برای دانشجویان فراهم کرده تا در مشاغل متفاوت کار کنند.

 

 

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک خواستن؟ 
مشاوره رایگان
سلام! برای چت کردن در واتس اپ یکی از اعضای ما را در زیر کلیک کنید
ما معمولا در چند دقیقه پاسخ می دهیم