**خبر فوری** دانشجویان ایرانی که در اوکراین تحصیل می کنند!!!

قابل توجه دانشجویان ایرانی اوکراین

قابل توجه دانشجویان ایرانی که در اوکراین تحصیل می کنند که در حال حاضر به دلیل شرایط جنگی در کشور لهستان به سر می برند، می توانند برای ادامه تحصیل به کشور اسپانیا مراجعه نمایند؛ جهت اخذ اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

در ۲۴ ماه فوریه سال ۲۰۲۲، تهاجمی از سوی کشور روسیه به اوکراین شروع شد. علاوه بر تمام مشکلاتی که هر جنگی می تواند با خود داشته باشد، دانشجویان اوکراین نیز سرگردان و بلا تکلیف شدند. مشکلاتی مانند نداشتن امنیت، نگرانی دانشجوها و خانواده هایشان، کمبود مواد غذایی، افزایش شدید و باورنکردنی هزینه های رفت و آمد در داخل شهر به دلیل کاهش امنیت برخی از مشکلاتی است که دانشجوهای ایرانی به دلیل جنگ اوکراین با آن درگیر هستند و با آن دست و پنجه نرم می کنند.

دانشجویان ایرانی اوکراینجنگ اکراین و روسیه

در پی این جنگ، مدیر کل اوراسیای وزارت امور خارجه با سفیر اوکراین دیدار کرد و بر ضرورت صیانت و حفاظت از جان دانشجویان اوکراین تاکید کرد. عیلرضا حقیقیان تاکید کرد با توجه به آنکه حریم هوایی اوکراین بسته است، می توان از طریق مرزهای زمینی، اتباع و دانشجوهای خارجی را از اوکراین خارج کرده و به یک جای امن مانند لهستان رساند.

با توجه به گفتگویی که بین مدیر کل اوراسیای وزارت خارجه کشورمان و سفیر اوکراین صورت گرفت، وزیر امور خارجه با همتای خود در کشور لهستان صحبت کرد و از او قول گرفت به اتباع و دانشجوهای ایرانی حاضر در اوکراین کمک کند از این کشور خارج شوند. وزیر امورخارجه لهستان نیز قول داد از هیچ تلاشی برای کمک کردن به اتباع کشورمان فروگذار نکند.

در پی توافقی که به این صورت شکل گرفت، اغلب دانشجویان اوکراین برای آنکه جان خود را از جنگ اوکراین نجات دهند، به کشور لهستان رفته و در حال حاضر در این کشور ساکن می باشند. البته همه چیز به این جا و به کشور لهستان ختم نشده و دانشجویانی که در این کشور به سر می برند می توانند برای ادامه تحصیلات خود به کشور اسپانیا رفته و تحصیلات خود را در این کشور به پایان رسانند.

 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد نحوه اخذ پذیرش و ادامه تحصیل دانشجویان اکراین در دانشگاه های اسپانیا با ما تماس بگیرید و یا جهت مشاوره رایگان شماره تماس خود را ارسال نمایید، در اولین فرصت مشاورین ما با شما تماس خواهند گرفت.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک خواستن؟ 
مشاوره رایگان
سلام! برای چت کردن در واتس اپ یکی از اعضای ما را در زیر کلیک کنید
ما معمولا در چند دقیقه پاسخ می دهیم