سوالات اصلی مصاحبه سفارت آلمان برای ویزای تحصیلی ️

سوالات اصلی مصاحبه سفارت آلمان برای ویزای تحصیلی ️

سوالات اصلی مصاحبه سفارت آلمان برای ویزای تحصیلی ️

سوالات اصلی مصاحبه سفارت آلمان برای ویزای تحصیلی ️

چرا می‌خواهید در آلمان تحصیل کنید؟

من تصمیم گرفتم در آلمان تحصیل کنم زیرا آلمان دارای سیستم آموزشی عالی است. آلمان یکی از محبوب‌ترین مقاصد دانشجویان بین‌المللی است. بنابراین، تصمیم‌گیری برای تحصیل در آلمان غیرمعمول نیست، زیرا مدرک آلمانی در سراسر جهان تایید شده است.

چرا این شهر را برای تحصیل انتخاب کردید؟

این سؤال باید با توجه به شهر انتخابی شما برای تحصیل پاسخ داده شود. قبل از مصاحبه، شهر مورد نظر را به دقت جستجو کنید. به دنبال مناطق دیدنی یا فرهنگی مهم آن شهر باشید. علاقه خود را برای رفتن به آن شهر خاص نشان دهید.

چرا این برنامه/دوره را انتخاب کردید؟ آیا این برنامه با مطالعات قبلی شما مرتبط است؟

ارتباط مطالعات قبلی خود را با برنامه فعلی توضیح دهید. چگونه این برنامه در آلمان می‌تواند محیط یادگیری بهتری را برای شما فراهم کند. چقدر به یادگیری در این زمینه خاص علاقه دارید. توضیح دهید که این برنامه سبب تسلط عالی شما در حوزه کاری شده و به رزومه شما ارزش‌افزوده خواهد داد.
درصورتی‌که به رشته جدیدی رفته‌اید، توضیح دهید که چگونه به آن رشته علاقه‌مند شده‌اید. چگونه به مطالعه در این زمینه ترغیب شده‌اید و چه چیزی را می‌خواهید در این زمینه بیاموزید.

چرا این دانشگاه را انتخاب کردید؟

در پاسخ به این سوال مصاحبه سفارت آلمان، می‌توانید بگویید که دانشگاه انتخابی شما یکی از دانشگاه های برتر آلمان بوده و مرتبط با رشته شماست و در بین دانشجویان بین‌المللی محبوب است. این دانشگاه تحصیلات عالی، فرصت‌های کارآموزی عالی، شهریه پایین و محیط عالی و غیره را ارائه می‌دهند. اگر قصد دارید از بورسیه های تحصیلی استفاده کنید، توضیح دهید که از این لحاظ هم انتخاب این دانشگاه به نفع شماست.

 مصاحبه سفارت آلمان برای ویزای تحصیلی

مصاحبه سفارت آلمان برای ویزای تحصیلی

نمرات شما در مقطع کارشناسی، دبیرستان چگونه است؟

هدف از این سؤال این است که صحت اطلاعات آموزشی که شما ارائه کرده‌اید را بررسی کنند. نمره دقیقی که در همه این موارد به دست آورده‌اید را به آن‌ها بگویید و سیستم نمره‌دهی مورد استفاده در دبیرستان و دانشگاه خود را توضیح دهید.

آیا برنامه موردنظر به زبان انگلیسی است؟

برای پاسخ به این سؤال باید اطلاعات دقیقی در مورد زبان تحصیلی برنامه انتخابی خود داشته باشید. در غیر این صورت تأثیر بدی به جا می‌گذارد. معمولاً برنامه‌های بین‌المللی به‌طور کامل به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند، اما برخی ممکن است شامل دروس آلمانی باشند. به‌طور دقیق بگویید که آیا می‌خواهید در یک برنامه بین‌المللی یا یک برنامه معمولی به زبان آلمانی تحصیل کنید.

آیا می‌توانید آلمانی صحبت کنید؟

اگر آلمانی صحبت می‌کنید یا مدرک زبان آلمانی تست داف و … دارید، آن را نشان دهید. اگر آلمانی بلد نیستید به آن‌ها بگویید که در حال یادگیری زبان آلمانی هستید و با گذراندن دوره‌های آموزشی در آلمان تسلط خود را بیشتر خواهید کرد.

مصاحبه سفارت آلمان برای ویزای تحصیلی

مصاحبه سفارت آلمان برای ویزای تحصیلی

چه کسی از تحصیل شما حمایت می‌کند؟

آن‌ها می‌خواهند اسناد حمایتی شما را بررسی کنند. اگر اسپانسر دارید باید در مورد شغل و حقوق سالانه آن‌ها بدانید. عمدتاً از طریق صورت‌حساب بانکی باید ثابت کنید که حامیان شما می‌توانند شما را از نظر مالی حمایت کنند.
شما همچنین می‌توانید تمکن مالی موردنیاز را را از طریق نامه بانک به آن‌ها ثابت کنید.
در صورت استفاده از بورسیه‌های تحصیلی آلمان باید گواهی اعطای بورسیه تحصیلی را به آن‌ها نشان دهید زیرا هزینه تحصیل شما را تامین می‌کند.

آیا پس از اتمام تحصیلات به کشور خود بازمی‌گردید؟

با استفاده از گواهی Tie ثابت کنید که هدف اصلی شما بازگشت به کشورتان پس از اتمام تحصیل است. می‌توانید بگویید که از دانش و مهارت‌های کسب‌شده در آلمان برای تأثیرگذاری بر کشور خود استفاده خواهید کرد. پس از اتمام تحصیلات خود نباید تمایلی به اخذ اقامت دائم آلمان نشان دهید.

این برنامه چه مزایایی می‌تواند برای شما به همراه داشته باشد؟

ذکر کنید که چگونه می‌توانید از طریق این برنامه در زمینه تحصیلی خود پیشرفت کنید. می‌توانید بگویید که کشورتان در این زمینه فاقد تخصص است و پس از اتمام این دوره فرصت‌های کاری متعددی در کشور خود خواهید داشت.

تاریخ شروع برنامه چه زمانی است؟

مصاحبه‌کنندگان می‌خواهند تاریخ ثبت‌نام شما در دانشگاه را به‌عنوان دانشجو بدانند. شما باید با توجه به اطلاعات نامه پذیرش خود از دانشگاه، این سوال را به‌طور دقیق پاسخ دهید.

چند تن از محققین معروف رشته تحصیلی خود را نام ببرید؟

چند محقق معروف رشته خود را ذکر کنید که مشوق و انگیزه شما هستند. وقت بگذارید و لیستی از تمام محققان و تحقیقات مهم قبل از مصاحبه تهیه کنید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک خواستن؟ 
مشاوره رایگان
سلام! برای چت کردن در واتس اپ یکی از اعضای ما را در زیر کلیک کنید
ما معمولا در چند دقیقه پاسخ می دهیم